Premijerka Ana Brnabić najavila je danas dobre vesti. Kako je rekla, očekuje da će u narednih nekoliko nedelja imati potpisan ugovor sa značajnom IT kompanijom.
Iako nije navela ime kompanije, poručila je da će ona ovde pokrenuti poslovanje, a to će, podseća, biti rezultat, između ostalog, i njene nedavne posete Njujorku.
Brnabićeva je, gostujući na Televiziji Prva, navela da se budućnost ogleda u biomedicini i biotehnologiji.
"Zato nam je važno da do kraja godine završimo ono u šta smo uložili 5 miliona evra, a to je Centar za sekvenciranje genoma", kazala je.
Istakla je da je imala "odličan sastanak" sa Đuzepeom Ćiprijanijem, predstavnikom četvrte generacije čuvene italijanske porodice ugostitelja i hotelijera.
"Nadam se da ćemo moći u narednih nekoliko meseci da kažemo da ćemo imati taj restoran, ali i hotel - to su hoteli koji su među najluksuznijima u svetu. To je velika stvar ne samo za Beograd, već i za Srbiju, velika stvar za naš turizam", ocenjuje.
Kazala je i da će minimalna zarada u Srbiji biti kao prosečna zarada pre osam ili devet godina.
"Pogledajte koliki je to pomak", poručila je.
Kaže i da je izričito protiv mera zatvaranja i dodaje da sa virusom moramo da naučimo da živimo.